Descrierea firmei:

Infiintata in anul 2005, Mobiparts SRL detine si ofera o gama larga de accesorii si componente gsm iar portofoliul de marci comercializate acopera toate segmentele pietei. Echipa care deserveste acest site precum si politicile avantajoase de marketing au facut ca mobiparts.ro sa devina pe piata vanzarilor on-line de accesorii si componente gsm unul dintre principalii jucatori. Misiunea noastra este de a oferi servicii de cea mai buna calitate in vanzarea on-line de astfel de produse.

Descrierea postului:

- Conceperea de Newslettere personalizate si bannere pentru promotiile existente in site.
- Promovare online a magazinului prin intermediul blog, directoare si forumuri.
- Furnizarea de informatii de ordin comercial despre produsele disponibile, prezentarea promotiilor;
- Colaborarea cu departamentul tehnic acolo unde este cazul;
- Determinarea cerintelor clientilor, convingerea clientilor sa achizitioneze o gama mai larga de produse;

Constituie un avantaj:

- Preluarea comenzilor primite de la clienti
- Introducerea in sistem a comenzilor si operarea / procesarea corespunzatoare a acestora;
- Oferirea catre client a unor servicii de consultanta tehnica in ceea ce priveste achizitionarea produselor, propunandu-i acestuia cele mai bune solutii;
- Negocierea conditiilor comerciale cu clientii;
- Intocmirea si actualizarea fisei clientului;

Cerinte:

- Studii superioare (absolvent sau in curs)
- Experienta in domeniul vanzarilor prezinta avantaj;
- Experienta in domeniul marketing si promovare eficienta pe internet;
- Cunostinte in domeniul IT&C (foto, video, calculatoare, tehnica de birou);
- Cunostinte temeinice de Photoshop, Corel sau Adobe illustrator; Limbajul HTML constituie un avantaj.
- Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu;
- Abilitati de vanzare si comunicare;
- Abilitati de negociere;
- Organizare, nivel ridicat de atentie;
- Spirit de initativa, spirit de echipa, dorinta de perfectionare continua. Oferta (bonusuri, beneficii):
- Bonusuri in functie de target-ul stabilit de companie

Pentru orice alte detalii cat si pentru trimiterea cv-ului: bogdan@mobiparts.ro
Ancora top